Oddíl rychlostní kanoistiky Sparta Praha funguje již přes 68 let. Od té doby zde vyrostlo mnoho úspěšných závodníků, a to i na světové úrovni.

kvalifikovaných trenérů

medailí českého
poháru v r. 2020

žáků, závodníků
a členů klubu

V závodním pojetí se jedná se o kondičně velmi náročný sport, jehož krása spočívá kromě pohybu v přírodě na vodě především v sebepřekonávání. Závodníci trénují kromě techniky pádlování, silových a vytrvalostních schopností také svou vůli dosáhnout co nejlepšího výkonu.

Rychlostní kanoisté jsou velmi všestranní sportovci, protože kondici rozvíjí celou řadou doplňkových sportů. Využívána je řada způsobů posilování a zařazován je také především kondiční běh, běh na lyžích, plavání ale i další sporty, kterým se jako koníčkům pro zdraví kanoisté většinou věnují i po ukončení závodní činnosti. (zdroj: kanoe.cz)

Za rok si budete přát, abyste začali dnes.
Přijďte pádlovat!